ETFV14K275E2
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
ETFV14K275E2
  • 1
Diameter : 14 mm
Voltage Rating AC : 275 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 6 kA
Surge Energy Rating : 110 J
Termination Style : Through Hole
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 710 V
Series : ETFV
Voltage Rating DC : 350 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 320 pF
Product : MOV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 14mm 275Volt Thermally Fused