MWI15-12A7
  • 1
Product Category : Discrete Semiconductor Modules
Mounting Style : Screw
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Package / Case : E2
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Vf - Forward Voltage : 2.4 V
Packaging : Bulk
Vr - Reverse Voltage : 1.2 kV
Series : MWI15
Type : Six-Pack IGBT Modules
Product : Power Semiconductor Modules
Manufacturer : IXYS
Description : Discrete Semiconductor Modules 15 Amps 1200V