MDD255-12N1
  • 1
Product Category : Discrete Semiconductor Modules
Mounting Style : Screw
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Package / Case : Y1-CU
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Vf - Forward Voltage : 1.4 V
Packaging : Bulk
Vr - Reverse Voltage : 1.2 kV
Series : MDD255
Type : High Current Diode Modules
Product : Power Semiconductor Modules
Manufacturer : IXYS
Description : Discrete Semiconductor Modules 255 Amps 1200V