VS-25RIA20
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-25RIA20
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors SCRs
Voltage - On State (Vtm) (Max) : 1.7 V
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis, Stud Mount
Package : Bulk
Current - Off State (Max) : 10 mA
Series : -
Current - On State (It (AV)) (Max) : 25 A
Mfr : Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Supplier Device Package : TO-208AA (TO-48)
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 40 A
Voltage - Off State : 200 V
Operating Temperature : -65°C ~ 125°C
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 60 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 2 V
Package / Case : TO-208AA, TO-48-3, Stud
SCR Type : Standard Recovery
Current - Hold (Ih) (Max) : 130 mA
Base Product Number : 25RIA20
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 420A, 440A
Description : SCR 200V 40A TO208AA
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : VS-25RIA20
Contact Now
SCR 200 V 40 A Standard Recovery Chassis, Stud Mount TO-208AA (TO-48)