APTGT75DA120TG
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
APTGT75DA120TG
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 110 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : SP4
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.1V @ 15V, 75A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : SP4
Mfr : Microchip Technology
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 250 µA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 357 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 5.34 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : APTGT75
Description : IGBT MODULE 1200V 110A 357W SP4
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : APTGT75DA120TG
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Single 1200 V 110 A 357 W Chassis Mount SP4