PD57006TR-E
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
PD57006TR-E
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : PowerSO-10RF (Formed Lead)
Voltage - Test : 28 V
Mfr : STMicroelectronics
Frequency : 945MHz
Gain : 15dB
Package / Case : PowerSO-10RF Exposed Bottom Pad (2 Formed Leads)
Current - Test : 70 mA
Power - Output : 6W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : 1A
Base Product Number : PD57006
Description : TRANSISTOR RF POWERSO-10
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : PD57006TR-E
Contact Now
RF Mosfet 28 V 70 mA 945MHz 15dB 6W PowerSO-10RF (Formed Lead)