BLF2425M7LS140,112
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
BLF2425M7LS140,112
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tray
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : SOT502B
Voltage - Test : 28 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 2.45GHz
Gain : 18.5dB
Package / Case : SOT-502B
Current - Test : 1.3 A
Power - Output : 140W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : BLF2425
Description : RF FET LDMOS 65V 18.5DB SOT502B
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : BLF2425M7LS140,112
Contact Now
RF Mosfet 28 V 1.3 A 2.45GHz 18.5dB 140W SOT502B